Kuzey Kıbrıs

Kıbrıs’ta Golf

Kıbrıs’ta Golf

Harika bir manzara karşısında ve 320 gün güneş ışığı olan Kıbrıs'ın sıcak Akdeniz ikliminde golf oynamayı hiç düşündünüz mü?

 

Kuzey Kıbrıs’ın kıyısında ve Bespamak dağı manzarasıyla, zeytin ve harnup ağaçlarının ortasından süzülen tepeler ve vadilerin olduğu 270 dönümlük, tüm yıl boyunca Golf oynayabileceğiniz bir golf sahası düşünün. Ayrıca golf sahasına yürüme mesafesinde olan bir emlağa sahip olabileceğiniz fırsatını bir düşünün. Değeri yükselme garantili bir villa veya apartmana yatırım yapma şansı. £46.500 kadar düşük bir fiyatla hayalleriniz gerçek olabilir!

 

 

Esentepe Korineum Golf & Beach Resort – Kuzey Kıbrıs

 

ESENTEPE’de olan Korineum Golf & Beach Resort, DÜNYA STANDARTLARINA olup KUZEY KIBRIS’ta türünün İLK örneğidir. BU GÜZEL GOLF SAHASI, GÖRKEMLİ MANZARASINDA yeşil ve maviyi BİRLEŞTİRMESİ SAKİN ve hoş vakit sunuyor.

 

Esentepe de Beşparmak Dağı'nın etekleri kıyısında yer alan prestijli Korineum Golf & Beach Resort, dünya standartlarına uygun şekilde, Kuzey Kıbrıs'ın ilk 18 delikli golf sahası olmaktan gurur duyar. Kuzey Kıbrıs'ta emlak satın almak istiyorsanız, birçok özel villa ve apartman siteleri buraya sadece birkaç dakikalık sürüş mesafesi uzaklığında.

 

Akdeniz'in ve ünlü Beşparmak Dağları'nın nefes kesen manzarası ile Şemsiye Çamları ve Zeytin Ağaçları, burayı unutulmaz bir deneyim haline getirir.

 

 

Çevredeki Harika Manzara

 

Korineum Golf & Beach Resort, Kuzey Kıbrıs adasının olağanüstü golf sahası olmakla kendisini sınırlamaz. Ayrıca adada golfun teşvik edilmesini amaçlamaktadır. Korineum tesislerinde tek seferde 34 oyuncuyu barındırabilen, spor ve sürüşü öğrenmek isteyen oyuncular için 3 delikli akademi sahası vardır. Golf sahası, 72 nominal değerli ve 6232m genişliğinde ve dünya standartlarında olup, inşaatında 72 km çeşitli boru ve 148km uzunluğunda kablolar kullanılmıştır. Sulama sistemi, bilgisayar kontrollüdür. Bu projede kullanılan genetiği değiştirilmiş özel ot türü olan ‘Seashore Paspalum’, onaylı lisansı ile Amerika'dan ithal edilip Avrupa'da ilk kez kullanılmıştır. Bu özel çim tipi su kullanımı açısından % 65 daha ekonomiktir.
 

Korineum’un eğimli sahasının bir başka cazibesi ise, her delikten görülebilen deniz ve dağ manzarasının olmasıdır. Bildiğimiz kadarıyla, bu durum golf sahamıza ait eşsiz bir özelliktir. Golf sahamız, sadece tüm seviyelerdeki becerikli golfçüler için olanak sağlamaz, bununla birlikte Kuzey Kıbrıs’ın doğal güzellikleriyle çevrili olup takdire şayan oyunlara ev sahipliği yapar.

 

 

Çeşitli Aktiviteler

 

Korineum Golf & Beach Resort, Kuzey Kıbrıs adasının olağanüstü golf sahası olmakla kendisini sınırlamaz. Aynı zamanda, tenis kortu ve yeni Beach club gibi Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleşen sayısız sosyal faaliyetler için hizmet vermektedir. 3300m2’lik Club House,  Spor Merkezi, Keçiboynuzu Adası Restaurant, Masaj Parlour ve Sauna’yı içinde barındırır. Valley Restaurant, renkli manzarası ile taçlandırılmış, muhteşem, çeşitli ve kaliteli mutfağı ile rakipsiz bir deneyim sunar.

 

Buna ek olarak, Korineum’da, özel olarak tasarlanmış, teknolojik olarak tam donanımlı, 60-100 kişilik kapasiteli iki konferans salonu bulunmaktadır.  Bu konferans salonları talep üzerine, büyük bir salon ile birleştirilebilir.

 

 

Kuzey Kıbrıs Ekonomisine Katkısı

 

İskoçya’da 15. yüzyılda çıkan Golf, dünya çapında 50 milyon kişi tarafından büyük bir zevkle oynanmaktadır. Golf, ayni zamanda her yaştan oyuncuları kapsayan olağanüstü bir şeydir. Yanlız ya da bir takım halinde doğanın ortasında oynanan Golf, şehir hayatının stresli ritmine karşı tavsiye edilir. Bugün, bu spor, Korineum Golf & Beach Resort sayesinde Kuzey Kıbrıs’ın hayatına giriyor. Kuzey Kıbrıs, uzun zamandır parlak güneşi, masmavi denizi, görkemli ve eski tarihi, yeşil doğası ve misafirperverliği ile tanınıyordu. Bugünden itibaren fırsatları ile de anılacak.

İspanya ve Portekiz'de yapılan son araştırmalar, golfçu bir insanın hemen hemen 3 turistin yaptığı harcama kadar harcadığını göstermektedir. Golfçülerin golf sahasında ya da konuk oldukları oteldeyken, harcama yaparken kendilerini sınırlamadıkları ortaya çıkmıştır. Ayrıca yerel restorantlara, ulaşıma, alışverişe, yerel turlarına ve eğlenceye para harcadıkları bilinmektedir. Bu fantastik bir örnek olabilir ama 2005 Britanya Açık Turnuvası, İskoç ekonomisine 72 milyon sterlinlik katkı sağlamıştır.

 

 

Çekici bir alternatif

 

Korineum Golf & Beach Resort, ülkede yaşayanları ve misafirleri, dinlenmek ve sakin vakit geçirmek için buraya davet ediyor. Korineum, yeşil ve maviyi birleştiren muhteşem manzaralı konumu ile sizleri şehrin stresli hayatından uzak tutar. Adada yaşayan bir kişi ya da birkaç günlük ziyaretçi bile olsanız, Korineum barışçıl atmosferi ile etrafınızı sarmaya hazır.

 

 

Üyelik Bilgileri

 

Korineum Golf & Beach Resort dokuz farklı üyelik sunmaktadır; bunlar,  Diamond, Tam Üyelik (7 Günlük), Beş Günlük Üyelik (Pazartesi-Cuma), Aile Üyeliği, Genç Üyeliği(16 yaş altı), Kurumsal Üyelik, Akademi Üyeliği ve Eğlence Üyeliği. Her üyelik sınıfı farklı ihtiyaçları kapsar ve ayrı avantajları vardır.

 

Kıbrıs'taki diğer golf sahaları...

 

Yeşilyurt / Güzelyurt adlı kasabanın batısında, 9 delikli ve 71 nominal değerli, Kuzey Kıbrıs CMC golf kulübü bulunmaktadır. Bu saha, denize sıfır golf oynarken size muhteşem bir doğa manzarası sunar.

 

Kulüp Bilgileri

Adres:

 Yeşilyurt-Güzelyurt-Kuzey Kıbrıs

 Telefon:

+90 (0533) 861 0272 

Telefon (Sekreter):

 +90 (0392) 714 2523

 Telefon (iş):

 +90 (0533) 832 3732

 Website:

 http://www.cmcgolfclub.org

 Delik sayısı:

 9

 Nominal değer:

 71

 Standart Atış Değeri:

 70

 Sahanın uzunluğu (Yard):

5827 

 Ziyaretçilerimizi herzaman bekleriz.

 Always Welcome

 

 

Güney Kıbrıs'ta 5 adet Golf sahası vardır ve bunların 3 tanesi DÜNYANIN EN İYİ 100 GOLF SAHASI listesinde yer almaktadır.

 

 

1) Aphrodite Hills - Baf - Limasol sahil yolu üzerinde yer almaktadır. Bu saha, Akdeniz’in zorlu golf sahalarından biridir.

Daha fazla bilgi almak için websitesini ziyaret ediniz: http://www.aphroditehills.com/Aphrodite-hills/resort/aphrodite-hills-golf-course/

2) ELEA GOLF CLUB - Sir Nick Faldo’nun Akdeniz harikası. Denizden sadece iki kilometre uzaklıkta olup harika şehir Baf’a yakındır.  Dünya standartlarında olan ELEA Golf Club’ı yeni yerleşim alanının tam kalbinde, pastoral bir noktada bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için websitesini ziyaret ediniz: http://www.eleaestate.com/easyconsole.cfm?id=48

3) SECRET VALLEY – Baf’ın 15 Km Güneydoğusunda yer alır. Secret Valley, Lefkoşa Golf kulübünün ana sahasıdır ve iki yıl boyunca Kıbrıs'ın en iyi golf sahası seçildi.

Daha fazla bilgi almak için websitesini ziyaret ediniz: http://www.cyprusgolf.com/sv_about_us.htm

 

Golf, Kuzey Kıbrıs'ta çok yaygınlaşan rahatlatıcı ve rekabetçi bir spordur.  300 gün boyunca günışığının olduğu Kıbrıs, Avrupa'nın en iyi 10 Golf bölgelerinden biri ...!

İndirilenler